Terka & David

„Terezko, řekni nám Váš příběh” 

Terka: „Jeeeeejda, bezva.“ A pak už se nedala zastavit. 😊  

Seznámili se přes společný kamarády. Nebo takto, bylo to rande naslepo. „Oba jsme byli po dost nepovedeném vztahu a za sebe můžu říct, že jsem do toho šla dost skeptická. Přeci jenom jsem zrovna dodělala bakaláře, připadala jsem si velmi dospěle a jemu bylo 19.” Takový mladý ucho”, říkala. 

Byl únor, sraz měli v metru na Náměstí Republiky. Když Terka jela po eskalátorech všimla si, že nad ní jede kluk s kytkou v ruce. To by mohl být on. A byl. Šli do kavárny a pak do bistra na vietnamskou bagetu, na procházku a když už zimou Terka necítila celý nohy, doprovodil jí na vlak.  

 Než dojela Terezka domu, už měli domluvený druhý rande – na Valentýna. A to bylo naposled, co ji David donesl kytku na Valentýna bez řečí.  

Třetí rande. Pět odpoledne. Tma. Mráz. A on se pořád k ničemu nemá. Tak jo, nová doba, holky musí jednat. Teď nebo nikdy! A bylo to! První pusa. 

A od té doby plují na obláčku zamilovanosti. 

Po třech letech se sestěhovali a když už z posledních sil vybalovali krabice, najednou se Terka zastavila a řekla Davidovi: “Myslim, že mě stejně do roka požádá o roku, protože bydlet se mnou bude určitě skvělý.” 

 Proběhlo pár výletů, výšlap na východ slunce na Ještěd a taky výlet do Adršpachu. 

Tak trochu si myslela, že by tam mohl pokleknout. Ale pořád nechával dokořán otevřený kufr a nebral si na výlety batoh ani nic, kam by dal prstýnek. Podezřelý! “Tak jsem se sama sobě musela smát, jak zase dělám typickou Terezu a dělám si vlastní scénáře.” O to větší bylo potom překvápko, když David opravdu poklekl. Co říkal, tak to ani jeden neví, mají okno. Ale prý zvládla odpovědět ANO a tak to bylo! Byli zasnoubení!  

Bála se začít mluvit o plánování, ale David na obědě hned začal vymýšlet datum a místo a tak jsme se do toho naplno pustili. 

Svatba bude 26.9.  

Aha, tak to musíme přesunout, ségra Davida by byla čerstvě po porodu. Za 24 hodin bylo vše zabookované přesunuto na 8.5. 

Jo, koronavirus.. Tak 5.8.  

Nakonec to byl den za odměnu. 

Zpět na výpis

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *